علت درد و خارش سینه ها زنان | بیا تو تک سایت تــــک

علت درد و خارش سینه ها زنان

دسته بندی: پزشکي و سلامت
بازدید: 3,037 نمایش
22 اکتبر 2015

علل و درمان خارش و درد سینه ها در خانم ها

گاهی خانم ها دچار خارش یا درد در ناحیه ی سینه ها می شوند که اسباب نگرانی آنها را فراهم می سازد. در این مطلب به طور اجمالی به عوامل ایجاد کننده خارش یا درد در ناحیه ی سینه ها و درمان آن اشاره می کنیم.

kharesheSinehدر گام اول لازم است که علت اصلی این خارش مشخص شود. در اکثر موارد، دلیل آن مسائل کم اهمیتی مانند استفاده از لباس زیر نامناسب است، اما در برخی موارد همین مشکل می تواند نشان دهنده ی بیماری های جدی تر باشد.

این عضو از بدن زنان بسیار حساس هستند و در برابر کوچکترین ناراحتی واکنش نشان می دهند. خارش یا درد در سینه ها جزو علائم رایج در بین خانم ها هستند که امکان دارد در نتیجه عوامل متعددی بروز کند.در هر حال لازم است که علل احتمالی مشکل ریشه یابی شود و در صورت وجود هر نوع مشکل یا بیماری، نسبت به رفع آن اقدام شود.

علل احتمالی درد سینه ها

درد سینه ها معمولا قبل و یا حین دوره ی قاعدگی طبیعی می باشد و علت اصلی آن تغییرات هورمونی است که در این دوره در بدن خانم ها ایجاد می شود. در این صورت می توانید با استفاده از ژل های مخصوص و یا روغن گل پامچال یا روغن گیاه مریم گلی این نواحی را ماساژ دهید. این کار باعث تسکین درد می شود.

علت دیگر درد و خارش در سینه ها می تواند ناشی از التهابی به نام ماستیت باشد که در دوره ی شیردهی مادران بروز می کند. این مشکل ناشی از التهاب بافت های پستانی می باشد و معمولا با علائم دیگری مانند تب یا خستگی همراه است. در این صورت از درمان های معمول مانند آنتی بیوتیک ها استفاده می شود. البته روش های خانگی و طبیعی مانند استفاده از دم کرده ی آویشنبه صورت موضعی نیز کارساز است.

در نهایت باید بگوییم که یکی دیگر از علل احتمالی درد در ناحیه ی سینه ها می تواند ناشی از سرطان التهابی سینه ها باشد. این نوع سرطان رایج نیست، اما زمانی که بروز می کند معمولا باعث ایجاد خارش، التهاب و درد و همچنین قرمزی در ناحیه ی سینه ها می شود که پر از مایع لنف است. تشخیص چنین مشکلی برعهده ی پزشک متخصص است.

علل احتمالی خارش سینه ها

خارش در ناحیه ی سینه ها امر رایجی است و می تواند ناشی از واکنش های آلرژیک پوست نسبت به برخی از انواع محصولات شیمیایی مانند اسپری ها، دئودورانت ها و ترکیبات آلرژن موجود در آنها باشد. تماس این ترکیبات با پوست باعث ایجاد خارش در ناحیه ی سینه ها می شود.بنابراین لازم است که در گام اول نسبت به محصولات بهداشتی که استفاده می کنید هوشیارتر باشید و از محصولات مرغوب تر و سالم تر استفاده کنید.

از طرف دیگر خشکی پوست و عدم رطوبت کافی آن می تواند عاملی برای خارش پوست شود. برای مقابله با این مشکل کافی است که از لوسیون های بدن، روغن های گیاهی و کرم های مرطوب کننده استفاده کنید. اگر پوست خیلی حساسی دارید بهتر است قبل از انتخاب محصول مورد نظر با پزشک متخصص پوست مشورت کنید.

خارش در ناحیه ی سینه ها همچنین می تواند اولین علامت بارداری باشد. در این صورت معمولا سینه ها با درد خفیفی شروع به خارش می کند. دلیل آن نیز افزایش جریان خون در این ناحیه از بدن است. خوشبختانه این مشکل به تدریج که بدن خود را با تغییرات ایجاد شده وقف بدهد برطرف می شود. در این فاصله می توان با قرار دادن کمپرس آغشته به دم کرده ی گیاه کالاندولا (گل همیشه بهار) خارش را تسکین داد.

اما باید توجه داشته باشید که اگر هر نوع علامت دیگری با خارش همراه شود مانند درد، تومور یا برآمدگی، تغییراتی در شکل سینه ها یا ترشح مایع از آنها باید مسئله را جدی گرفت و به پزشک مراجعه کرد. تمام این مشکلات می توانند نشان دهنده ی وجود عفونت، فیبروآدنوم (شایع ترین توده ی غیر سرطانی سینه)، کیست های خوش خیم و حتی تومور سینه باشد.

در نهایت اینکه خارش سینه ها می تواند صرفا ناشی از لباس زیر تنگ یا با جنس الیاف مصنوعی باشد. اگر مدتی است دچار خارش در ناحیه ی سینه ها شده اید بهتر است ابتدا با تعویض لباس زیر نامناسب عوامل دیگر را نیز در نظر داشته باشید. در صورت ادامه ی این مشکل و همراه شدن آن با علائم دیگر به پزشک مراجعه کنید.

درمان درد و خارش سینه ها

درمان درد و خارش سینه ها متناسب با علل و عوامل آن متفاوت است. اگر مشکل ناشی از واکنش حساسیتی پوست باشد، می توان با استفاده از کرم مرطوب کننده به مشکل پایان داد.

در عوض اگر مشکل ناشی از وجود یک بیماری، عفونت یا مشکلات جدی تر باشد، حتما باید به پزشک مراجعه کرد. در این صورت پزشک با تشخیص علت اصلی مشکل، درمان های لازم را در پیش می گیرد.

www.bia2tak.ir

چگونه سينه بخوريم,چگونه سينه زن بخوريم,چگونه سينه را بخوريم,چگونه سينه زن را بخوريم,چگونه سينه همسرم را بخورم,چگونه ممه بخوریم,چگونه سینه بخوریم,چگونه پستانها را بخوریم,چگونه سینه,چگونه سينه هاي زن را بخوريم,چگونه سینه زن را بخوریم,سينه زن را چگونه بخوريم,چگونه سينه دختر را بخوريم,چگونه سينه هاي همسرمان را بخوريم,چطور سينه بخورم,چگونه پستان بخوریم,چطوري سينه بخوريم,http://www newtak ir/tag/چگونه-سينه-زن-را-بخوريم/,سينه مالي,نوازش سينه زن,چطورسینه بخوریم,جكونه سينه زن را بخوريم,چگونه پستان زن رابخوریم,چگونه سينه بخوریم,چطور ممه بخوریم,چگونه سينه زنان را بخوريم,چگونه ممه بخوريم,چطورپستان هاي زنموبخورم,چگونه سینه زن رابخوریم,چگونه سینه زن بخوریم,چگونه سينه زنم را بخورم,چگونه سینهی زن رابخوریم,ممه بخورم,چگونه سینه بخورم,چطورسینه زنموبخورم,چگونه سینه همسرم را بخورم,چطوری سینه,چگونه سينه همسر را بخوريم,چگونه ممه زن را بخوریم,چگونه پستان زن را بخوریم,چگونه سينه همسر بخوريم,چگونه سینه را بخوریم,چطور سینه بخوریم,چطورسی,چگونه سینه زنم را بخورم,چگونه سینه زنم رابخورم,چگونه پستان بخورم,چگونه سینه های همسرم رابخورم,سينه خوشمزه زن,چونه سینه بمکیم,سینه خوش,چگونه ممه بخوریم؟,چگونه پستان,چگونه پستان زن بمکیم,چگونه پستان زن رابمکیم,مردان چگونه پستان زنانشان را بخورن,چطوری سینه بخوریم,ممه بخوریم,چجوری سینه بخوریم,چگونه ممه بخورم؟,چطور ممه بخورم,چگونه سينه زن بخوريم#spf=1,چطوری ممه بخورم,بزرکترین‌سینه زن جهان,چگونه پستان زنم رابخورم,چطوری ممه بخوریم,جكونه سينه زنم را بخورم,چگونه سینهای زن رابخوریم,خوردن comپستان comمن comتوسطهمسرم,چگونه پستان را بخوریم,سبنه راچطوربخوریم,چگونه کسه زن را بخور م,چطورسینه همسرم رابخورم,سینه بزرگ راچطوربخوریم,چگونه سینه بمکیم,چگونه سینه دختر را بخوریم,سینه راچگونه بخوریم,سینه زن,چگونه سینه همسرم رابخورم,چگونه ممه را بخوریم,ماساژسینه زنها توسطمردهای جوان,چگونه‏ ‏پستان‏ ‏بخوریم؟,چطورممه بخوریم,مردان چطور پستان زن رابخورند,مردها چطور ممه بخورن,ممه بخور,چگونه سينه,ممه زن عمو,چگونه سينه زن,ممه چگونه بخورم,چگونه سينه هاي زنم رابخورم,چگونه سينه ي زن را بخوريم,چگونه سین,چگونه سینه دختر,چگونه سینه را بمکیم,چگونه سینه زن را بخوریم?,چگونه سینه زنم,چگونه سینه همسرم را بمکم,چطور سینه بخورم,چگونه سینه ی زن را بخوریم
برچسب ها:

دیدگاه خود را بنویسید